SOĞUK LİPOLİZ NASIL UYGULANIR? NASIL YAN ETKİ GÖSTERİR?
 
İstenmeyen bölgelerdeki yağlar, cinsiyet farketmeksizin günümüz insanının en büyük sorunlarından biridir. Vücudumuzun belirli bölgelerinde bir türlü eritilemeyen bölge yağlanmaları can sıkıcıdır. Eskiye oranla masa başında yapılan işler artttıkça ve yağlanmalar çoğaldıkça bu soruna çözüm odaklı pek çok teknolojik cihazlar ortaya çıkmıştır.

 Bu konuda en son teknoloji ise ''Soğuk Lipoliz''dir. Soğuk Lipoliz bugüne kadar gelişen yöntemlerden daha gelişmiş ve farklıdır. Vücutta istenmeyen yağ birikimi olan bölgedeki yağları belirli dereceye kadar, etraftaki diğer dokulara zarar vermeden soğutularak, zarlarını eritip vücudun çöpçü hücreleri olan makrofajlar tarafından emilerek yok edilmesine dayanan vüBu sistemin dayandığı teknoloji, Cryolipoliz TM olarak adlandırılmaktadır ve dünyaca ünlü Harvard Tıp Fakültesi dermatologlarından Dr. Dieter Manstein ile Massachusetts General Hospital, Boston’da görev yapan Dr. R. Rox Anderson tarafından geliştirilmiştir. Araştırmaları yağ hücrelerinin soğuğa diğer çevre dokulardan daha duyarlı olduğunu göstermiştir. Bu da cilde zarar vermeden yağ dokularının güvenli bir şekilde yok edileceğini göstermiştir. Bu keşif non-invazif Cryo E Action cihazının geliştirilmesine olanak sağlamıştır.cut biçimlendirilme yöntemidir. Soğuk Lipoliz yağ hücrelerini dondurarak işlevsiz hale gelerek onların yokolmasını sağlayan kontrollü bölgesel zayıflama cilt soğutma yöntemidir. 

 Soğuk lipoliz cihazı ile yağ hücreleri hedef alınır yağ tabakasının bulunduğu bölgeler soğukluk aracılığı ile parçalanır. Yağ hücreleri soğuğun etkisiyle daralıp büzülür ve lenfatik sistem tarafından vücuttan atılır. Vücudun hedeflenen noktalarında etkili ve verimli bir şekilde yağ azaltımını sağlayan, gözle görülür ve çarpıcı sonuçlar verilir. Bu yöntemi diğerlerinden farklı kılan şey yağ hücrelerini hedef alması yok edip ileri soğutma teknolojisine sahip olmasıdır.

 Bu uygulama ağrı kesici, iğne, anestezi içermez ve uygulamadan hemen sonra günlük yaşama dönülebilinir. Uygulama için en uygun insan tipleri spor yaparak vucüdunda ki yağ birikintisini atamayan insanlardır. Belirgin bölgelerinizde incelmek istiyorsanız ve cerrahi müdahale gerektirmeyen bir sistemden yanaysanız bu uygulamayı tercih edebilirsiniz.

 Uygulama bölge boyutuna göre 30 dakika veya 1 saat kadar sürebilmektedir.