Kalıcı Çözüm Lazer Epilasyon


İstenmeyen tüyler bizi en çok rahatsız eden, estetik görüntümüzü bozan, öz güvenimizi etkileyen konuların başında gelir. Bu probleme kalıcı çözüm olabilecek kolay bir yöntem hepimizin hayalidir. Lazer epilasyon teknolojisi ile bu hayal gerçek oluyor. Lazer epilasyon, lazer ışınlarının özel cihazla kıl köküne gönderilmesi ile yapılıyor. Lazer ışınlarının kıl köküne etkisi ise ısı enerjisi ile gerçekleşiyor. Kıl köklerinde ısı enerjisi ile yaratılan tahribat ve kıl kökleri bitene kadar lazer epilasyon işleminin belli periyotlarla uygulanması ise istenmeyen tüylerden tamamen kurtulmayı beraberinde getiriyor. Böylece tüyler olmadan daha temiz bir görüntü ve hareket özgürlüğüne kavuşmuş oluyoruz.
 
LAZER EPİLASYON HANGİ BÖLGELERDE BAŞARILI OLUR ?


Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerinizin olduğu tüm bölgelerde uygulanabilen bir yöntemdir. -Yüz -Kulak -Ense -Kol, koltuk altı -Bütün bacak -Genital bölge, bikini bölgesi -Sırt, göbek, el, ayaklar hemen hemen tüm bölgeelrde lazer epilasyon istenmeyen tüyler için harika bir çözümdür.
 
LAZER EPİLASYONDA NEDEN CİHAZ FARKLILIKLARI VAR ?


Lazer epilasyonda bir çok farklı cihaz olmasının sebebi, her cihazın farklı ten rengi ve farklı kıl rengi, tipi için çözüm olmasıdır. Örneğin; -Alexandrite lazer:ten rengi açık – kıl kökü rengi koyu olan hastalarda iyi sonuçlar verir -Diode lazer: Ten ve kıl kökü rengi açık olan hastalarda kullanılır -Nd yağ lazer: Ten rengi koyu olan tüm hastalarda kullanılabilir -IPL, Mavi ışık gibi diğer lazer epilasyon teknolojileri ise modern ağda görevi görür. Sizde ufak bir gözlemden sonra veya bir estetik polikliniğine başvurarak hangi lazer cihazının size çözüm olabileceğine karar verebilir ve istemediğiniz tüylerinizden kurtulabilirsiniz.
 
LAZER EPİLASYON ACI VERİR Mİ?


Lazer epilasyon size ömür boyu konfor vaat ederken canınızı acıtmayan bir epilasyon yöntemidir. Çünkü lazer epilasyon senası sırasında herhangi bir acı hissetmenizi engelleyen lokal anestezi kremleri kullanılır.
 
LAZER EPİLASYON KAÇ SEANS UYGULANIR ?


Lazer epilasyon sizi istenmeyen tüylerden tek seansta kurtaran bir çözüm değildir. Kıl köklerinin küsmesi ve bir daha kıl çıkmaması biraz zaman alabilen bir işlemdir. Fakat seans sayısı ilerledikçe ve lazer epilasyon yaptırılır.