Epilasyon Öncesi Yapılması Gerekenler

  1. En az 3 hafta öncesine kadar ağda, cımbız veya epilatör ile kılları kökünden alma işlemleri yapılmamış olmalıdır. Bunun nedeni lazerin etkileyeceği kıl köklerinin oluşumunu beklemektir.

  2. Tüyler isterseniz kısaltma makinesi ya da makas yardımı ile kısaltılabilir. Tüylerin uzun olmaları gerekmez, cilt yüzeyinde görünür olması yeterlidir. İsterseniz hiç bir şey yapmadan da bekleyebilirsiniz.

  3. Uygulama bölgesi güneş ve solaryumla bronzlaşmamış olmalıdır. Uygulama bölgesi cilt rengi , kişinin normal cilt renginden daha bronz-koyu olmamalıdır. Bronzlaşmış ciltlerde, cildin normal rengine dönmesi beklenir.

  4. Uygulama bölgesine son 15 gün içinde peeling gibi (kimyasal, mekanik) cilt bütünlüğünü bozacak işlemler yapılmamış olmalıdır. Tedavi öncesi tüy rengini açıcı ürünler kullanılmamalıdır.

  5. Uygulama bölgesine kozmetik amaçla başka lazer uygulaması, botox, dolgu, mezoterapi uygulaması yapılmışsa uzmana bilgi verilmelidir.

  6. Işığa hassasiyeti oluşturan ilaç (Roaccutane,R.acid… vb) kullanılması durumlarında uygulama yapılmaz. Uzmana ilaç bilgisi verilmelidir.

  7. Tekrarlayan deri enfeksiyonu olan hastalar Uzman hekime yönlendirilmelidir. Keloid gibi kötü yara iyileşmesi olan hastalarda daha dikkatli olunmalıdır. Bazı ilaç kullanımları ve sahip olunan hastalıklar uygulama ve yan etkiler için önemlidir ve mutlaka sorgulanmalıdır.

  8. Uygulama bölgesi temiz olmalı, kozmetik kremler ve makyaj temizlenmelidir.

  9. Kulak tedavilerinde , kulak içerisine beyaz pamuk yerleştirilmelidir.

  10. Tedavi bölgesinde bulunan ben ve dövmeler beyaz göz kalemi ile tamamen kalın bir tabaka  halinde kapatılmalıdır.

Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis